arama

Eski CFTC lideri, stablecoin’ler için yeni yasalar çıkarmak istemiyor!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Devam eden Amerika Birleşik Devletleri kripto para kesimi düzenleme tartışması, bilhassa berbat şöhretli Terra ( LUNA ) ekosisteminin çöküşünden sonra, istikrarlı paraları yönetmeye kıymetli ölçüde daraldı . Genel fikir birliği, stablecoin’leri yönetmek için yeni kapsamlı yasalar için bastırıyor olsa da, paydaşların bir kısmı mevcut finansal maddelerin kâfi olacağına inanıyor.

Eski CFTC lideri, stablecoin’ler için yeni yasalar çıkarmak istemiyor!

Eski Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi ( CFTC ) lideri Timothy Massad, 22 Eylül’de Bloomberg ile yaptığı röportajda , düzenleyici kurumlar işbirliği yaparsa, mevcut bankacılık maddelerini stablecoin’leri denetlemek için kullanabileceklerini söyledi.

Massad’a nazaran, düzenlemenin yürürlüğe girmesi kesim için uygun, lakin finansal oyuncuların kapsamlı yasalar çıkarabilmeleri konusunda kuşkularını lisana getirdi. Düzenleyicilerin sabit paraları düzenlemek için kâfi bir başlangıç ​​noktasına sahip olduğuna inanıyor.

Mossad, ”Mevzuat mükemmel olsa da, bunun bir numaralı olacağından emin değiliz ve kapsamlı olmayacağından biraz telaşlıyız, bu yüzden bugün finansal düzenleyicilerin yaratmaları gereken yetkilere sahip olduğunu söylüyoruz. Bu faaliyeti [stabil paraları] bankacılık etrafına getirmeye çalışmak için bir çerçeve. Bugün mevcut kanunlara nazaran yapılabilir ve tekrar maddelere karşı değiliz,” dedi.

Amerikan düzenleyicilerinin işbirliği

İlginç bir biçimde Mossad, Amerikan bankacılık düzenleyicilerinin birlikte çalışmasının yaygın olmadığına dikkat çekerken, bunun stabilcoin düzenlemesine ulaşmada kilit bir mani olabileceğini belirtti.

Önerisi kapsamında, eski CFTC lideri, ABD’nin stablecoin’leri düzenlemekle görevlendirilecek bir ödeme ajansı ile ulusal bir inanç bankası kurabileceğine dikkat çekti. Düzenlemenin olağan bir banka üzere işlememesi gerektiğini vurguladı.

“Mesele şu ki, idari olarak bu yapılabilir; tüm banka düzenleyicilerinin bir ortaya gelip işbirliği yapmasını gerektirecek, bu bizim sistemimizde her vakit gerçekleşmeyen bir şey” diye ekledi.