arama

Solana tabanlı süreçler 2 yılda 100 milyar dönüm noktasına ulaştı!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Merkezi olmayan finans ( DeFi ) Solana (SOL ) ağı, blok zinciri, artan süreç aktifliğine dönüşen bir faktör olan Ethereum ( ETH ) üzere yerleşik platformlarla rekabet etmeye çalışırken ilerleme kaydetmeye devam ediyor.

Solana tabanlı süreçler 2 yılda 100 milyar dönüm noktasına ulaştı!

22 Eylül itibariyle Solana, 2020’deki lansmanından bu yana Solana tabanlı süreçlerin sayısı 1 milyara ulaştığı için bir dönüm noktası kaydetti.

Yayın sırasında blok zincirindeki süreç sayısı 100.040.913.433, saniyede 2.767 süreç ve süreç başına ortalama 0.00025 ABD doları maliyet.

Solana toplam süreç. Kaynak: Solana

Ağın blok zincirinin performansına bağlı meselelerle çaba etmesine karşın, platformdaki süreçler etkilenmemiş görünüyor. Bilhassa, süreç kilometre taşı Solana’nın yüksek süreç suratı ve düşük maliyetli akıllı kontrat platformunun kurucu pahalarını destekliyor.

Kesintiler Solana için ‘bir lanet’

Solana ağı, kıymetli sayıda süreç kaydetmiş olmasına karşın, çok çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kalıyor ve ağ kesintileri çok değerli bir sorun olarak ortaya çıkıyor. Solana’nın kurucu ortaklarından Anatoly Yakovenko’nun, kesintilerin ağın birincil ‘lanet’ olduğunu düşündüğünü söylediği aktarılıyor.

Yakovenko, “Bu bizim en büyük meselemiz ve tahminen de zincirde her gün kullanıcılarımız olduğu için gelen tüm bu zorluklar nedeniyle sahip olmaktan hoşlandığım şey bu” dedi.

2020’deki başlangıcından bu yana, Solana ağı en az yedi büyük kesinti gördü ve 2022 yılında toplam beş büyük olay yaşandı. Bu ortada, Eylül 2021’de meydana gelen bir elektrik kesintisi 17 saate kadar sürdü ve kaydedilen en uzun kesintilerden biri oldu.

Ayrıca, kesintiler, kullanıcıların Solana ağını kullanmasını zorlaştırırken, idare, bu problemlerin bir sonucu olarak blok zincirinin bütünlüğünün tehlikeye atılmadığında ısrar ediyor.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.