arama

Xiaomi Apple’a özendi: Android’in yeni iPhone’u!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Xiaomi, yeni tanıtacağı modelinde büyük rakibi Apple’a biraz özenmiş olabilir. Yakında piyasada olması beklenen aygıtın rakibine benzemesi Android kullanıcılarını şad ederken iPhone’cular için yeni bir tartışma başlatabilir.

Kopya çekenler: Xiaomi!

Xiaomi, 27 Eylül 2022’de, yeni bir akıllı telefon sunmaya hazırlanıyor. İsminin Xiaomi CIVI 2 olması beklenen aygıt, rakibinden kopya çekmişe benziyor. Arka dizaynında değişikliğe giden Çinli firma, yeni kuşak telefonun kamera ayrıntılarını da paylaştı. Sony IMX766 sensörleriyle gelecek olan CIVI 2, kamera konusunda kullanıcılarını şad etmeyi vadediyor.

Yayınlanan bilgilere nazaran, Apple iPhone 14 Pro serisine benzeri bir kamera anlayışı bulunan Xiaomi CIVI 2 rakibinin dizaynını takdir etmiş üzere görünüyor. Ekranın ortasında bulunan iki ön kamera Apple’a benzeri dizaynla geliyor ve Xiaomi için bir yenilik sunuyor.

Xiaomi, 32 MPx çözünürlük sunan iki ön kamera da yansıma önleyici ALD katman, f/2.0 diyafram ve otomatik odak takviyesi sunacak. İkincil sensör ultra geniş açılı bir lens kullanıyor. Bu iki kamera, gerekli ışığı sağlaması için 2 bir çift dörtlü LED (2 x) ile destekleniyor.

Daha evvelki sızıntılara nazaran yeni modelin epey şık bir telefon olacağı bekleniyor. CIVI 2, sırf 7,23 milimetre kalınlığa ve 171,8 gram yüke sahip olacak. İşlemcisi Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 olacak aygıtın performans konusunda kullanıcılarını şad etmesi bekleniyor.

Xiaomi CIVI 2’nin yanında birde global piyasaya çıkması beklenen Xiaomi CIVI 1S modelinin gelmesi bekleniyor. Xiaomi CIVI 2’nin bilakis bu model, muhtemelen Çin dışındaki pazarlara da ulaşacak. Ancak, gerçek ismi şu anda net değil.