arama

DJI Osmo Mobile 6 Tanıtıldı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

DJI tarafından şimdi de Osmo Mobile 6 piyasaya sürüldü. Ürün, daha büyük telefonları veya hacimli kasaları olan daha küçük telefonları yerleştirmek için öncekilerden daha büyük bir kelepçe ile birlikte geliyor. Ek olarak, tutması daha rahat bir tutacağı mevcut. Osmo Mobile 6 ayrıca, DJI ActiveTrack’in daha uzun mesafeler için sabit izlemeye izin veren ve telefonun ön kamerasının dönen veya yana dönen nesneleri izlemesini sağlayan geliştirilmiş bir sürümüne sahip.

Yeni bir özellik ise iPhone için Hızlı Başlatma özelliği. Sabitleyiciye bağlı bir iPhone olduğu sürece, gimbal açıldığında Mimo uygulaması anında kamera görüntüsüne giriyor. DJI bunun hazırlık sürelerini önemli ölçüde azaltabileceğini ve telefonu önceki Osmo Mobile modellerinden 3 kat daha hızlı fotoğraf çekmeye hazır hale getirebileceğini söylüyor.

Yeni gimbal, pil seviyelerini hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlayan yerleşik bir durum panelinin yanı sıra her dokunuşta modlar arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir Mod düğmesine sahip. Takip modundayken, kamera görüntüsü yuvarlanma sırasında kilitli kalıyor ancak gimbalın pan ve tilt hareketlerini takip ediyor. Eğim Kilidi, kamera görüntüsünün gimbalın pan hareketlerini takip etmesini sağlarken yuvarlanma sırasında sabit kalıyor.

Kamera görüntüsü, daha dinamik bir çekim için FPV modunda gimbalın tüm hareketlerini takip ediyor. SpinShot da joystick’i sola veya sağa hareket ettirerek kamera görüntüsünü kontrol etmenizi sağlar. Osmo Mobile 6 selefi gibi zaman atlamalı, hareketle kontrol, otomatik dinamik yakınlaştırma, panorama ve hikaye modu gibi bir dizi akıllı özelliğe sahip. Ek olarak cihaz, odak uzunluğunu kontrol etmenize ve ayarlamanıza ve yakınlaştırma veya uzaklaştırma yapmanıza olanak tanıyan bir Yan Teker ile birlikte geliyor.

DJI Osmo Mobile 6, 169 euro fiyat etiketi taşıyor. Ürün manyetik kelepçe, tripod, güç kablosu, bilek kayışı ve saklama çantası ile birlikte gelecek.