arama

Sony, Çıkarilabilir Disk Şoföre Sahip PS5 Modeli Hazırlıyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Sony, şirket projelerine aşina olan kaynaklardan gelen bilgilere bakılırsa 2024 yılında taşınabilir disk şoförüne sahip yeni bir PlayStation 5 modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yenilenen PS5, yükseltilmiş bir profesyonel model yahut sık sık söylentisi yayılan ince bir model olmayacak.

Revizyona uğrayan konsolun özgün modellerle büsbütün tıpkı özellikleri taşıyacağı söyleniyor. Lakin ekstra bir USB-C temas noktası aracılığıyla sisteme bağlanan çıkarılabilir bir disk şoföre sahip olacak.

PlayStation 5’in şu anda optik şoförlü bir modeli var. Bu model yavaş internet kontağı olan ve oyunların fizikî kopyalarını tercih edenler tarafından tercih ediliyor. Öbür model ise optik şoförden büsbütün mahrum ve süratli internet erişimi olan pazarlarda daha tanınan.

2024 yenilemesi, tabiri caizse iki tasarımı birleştirecek ve modüler form faktörüyle gelecek. Bu şoför konsolun gövdesine takılırken biraz evvel bahsettiğimiz üzere 5 Gbps USB-C kontağıyla bağlantı kuracak. Sony, böylece iki model için başka üretim yapmaktan kaçınarak maliyetlerden tasarruf sağlayacak.

Kaynaklar, yeni disk şoförünün taşınabilir olmasına karşın konsolun estetiğini bozmayacağını söylüyor. Ayrıyeten konsolun tasarımı mevcut modellerle neredeyse birebir olacak.

etiketlerETİKETLER