arama

Microsoft, Teams’e Çevrilmiş Altyazı Özelliğini Ekledi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Video konferans platformları, bilhassa pandeminin hayatımıza girmesinin akabinde hayli tanınan bir hâl aldı. Bu platformlar, her gün dünya çapında yüzbinlerce insan tarafından toplantı, ders ve daha birçok farklı maksatlar için kullanılıyor. Uygulamaların gerisindeki şirketler de kullanıcı tecrübesini güzelleştirmek için yeni özellikler çıkarıyor.

Teknoloji devi Microsoft’un görüntü konferans servisi Microsoft Teams de alanında en tanınan platformlardan biri. Dev şirket, artık de Teams kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özellik getirdiğini açıkladı.

Microsoft Teams’e çevrilmiş canlı altyazılar geldi

 Microsoft, milletlerarası Teams görüşmelerini kolaylaştıracak bir özelliğin platforma ekledi. Buna nazaran artık kullanıcılar, bir toplantıyı başlatırken ‘çevrilmiş canlı altyazı’ özelliğini kullanabilecek. Bilhassa birlikte farklı lisanları seçmek ve böylelikle istenilen lisandan çevrilmiş canlı altyazıları toplantı esnasında ekranın alt tarafından görmek mümkün olacak.  

İlk olarak Ağustos ayında tanıtılan bu bilhassa birlikte şirket, platformu kullanan bireylerin farklı ülkelerdeki iş arkadaşlarıyla daha güzel bir formda irtibat kurabileceğini düşünüyor.

Yeni özellik nasıl kullanılır? 

Çevrilmiş altyazı özelliği için Teams’ten bir toplantı başlatmanız gerekiyor. Daha sonra toplantı kontrollerinden ‘Diğer Seçenekler’ kısmına basıp ‘Canlı Altyazıları Aç’ seçeneğine tıklamak gerekiyor. Bunun akabinde da çıkan canlı altyazıların olduğu kısımdan ‘Altyazılar’ menüsüne gitmek ve çevrilmek istenen lisanın seçilmesi gerekiyor. Özelliğin şimdi herkese gelmemiş olabileceğini de ekleyelim.