arama

iPhone 14, Nothing iPhone oldu!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Geçtiğimiz günlerde Nothing, art paneli şeffaf olan ve iç düzeneğini gösteren telefonunu tanıttı. Tasarımı ile hayli dikkat çeken bu telefon daha şimdiden kimi kullanıcılara ilham vermiş durumda. Bir kullanıcı, yeni aldığı iPhone 14’ü tıpkı Notghing Phone üzere şeffaf art panel ile kullanmaya başladı.

iPhone 14, Nothing Phone’a özendi

Henüz tanıtımı üzerinden kısa bir vakit geçen iPhone 14, iç kanizmasını gösteren şeffaf paneli ile hayli farklı görünüyor. Şu anda bu değişikliği kimin yaptığı bilinmiyor olsa da Twitter üzerinden birçok kullanıcı şeffaf kapaklı iPhone’u paylaşıyor.

Telefonun cam art panelini şeffaf bir türevi ile değiştiren kullanıcı bu sayede iPhone 14’ü adeta Nothing iPhone’a çevirmiş oldu. Apple’ın iPhone 14 modellerinin daha kolay tamir edilebilir olması için rahatça çıkarılabilen bir art panel tasarımı nedeniyle, telefondaki bu değişimin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Paylaşılan görsellerde şeffaf art kapak ile birlikte telefonun “L formlu” bataryası, kablosyz şarj bobini, anakartı, titreşim motoru ve Lightning girişinin iç tarafı açık bir halde görülüyor. Yapılan değişikliğin telefonun dayanıklılığını nasıl etkilediği ise merak konusu.

Her ne kadar farklı görünse de telefonun yeni haliyle eskisi kadar güçlü olup olmadığı büyük bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum birebir vakitte telefonun birtakım özelliklerini de olumsuz etkileyebilir. En kolay biçimde bu şeffaf kapaklı iPhone 14’te kablosuz şarj ve ısınma sıkıntıları görebiliriz.

Apple daha evvel de iPhone 4 ve 4s modellerinde yeniden çıkarılabilir art panel dizaynını kullanmıştı. Şirket daha sonra ise iPhone X‘te de emsal bir tasarım ile karşımıza çıkmıştı. Artık ise çıkarılabilir art paneli dizaynını iPhone 14 modellerinde görüyoruz.

Bakalım çıkarılabilir art panel tasarımı sayesinde iPhone 14 modellerini nasıl formlarda göreceğiz? Pekala siz şeffaf art kapaklı iPhone 14 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.