arama

iPhone 14 Pro ‘Dynamic Island’ özelliği Android aygıtlara geldi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max için Dynamic Island’ı tanıttı. Lakin Android kullanıcılarının üzülmesine hiç gerek yok çünkü özellik Android aygıtlara da geliyor. Bu uygulama sayesinde yeni iPhone özelliğinin DynamicSpot isimli Android sürümü kullanılabilecek.

Uygulama geliştiricisi Jawomo, “DynamicSpot size Dynamic Island küçük çoklu vazife özelliği sunarak son bildirimlere yahut telefon durumu değişikliklerine erişmenizi kolaylaştırır” diye belirtiyor. “Görüntülenen uygulamayı açmak için küçük siyah açılır pencereye dokunmanız, genişletmek ve daha fazla detay görüntülemek için açılır pencereye uzunca basmanız kâfi olacak.”

iPhone 14 Pro ‘Dynamic Island’ özelliği Android aygıtlara geldi

Uygulamanın, iletileşme, müzik ve zamanlayıcı uygulamaları dahil olmak üzere çabucak hemen tüm Android uygulamalarıyla birlikte kullanılabileceği bildiriliyor. Ayrıyeten, etkileşim ayarlarını değiştirip DynamicSpot açılır penceresinin ne vakit gösterileceğini yahut gizleneceğini seçerek uygulamayı özelleştirebilirsiniz. Pro Max için yeni iPhone 14 Pro yahut daha fazlası için en az 40 bin TL ödemek yerine, temel DynamicSpot uygulamasını Google Play Store’dan fiyatsız olarak indirebilirsiniz.

iPhone 14 serisi büyük beklentiler ile piyasaya sürüldü lakin beklentileri pek karşılayabildiğini söyleyemeyiz. Bu kapsamda çıkan birtakım yanlışlar ile birlikte teknoloji devinin yeni modellerinde problemler da meydana geldi. Bu problemlerden en kıymetlisi titreyen kamera oldu. Şirket artık bunu yeni bir güncelleme ile düzeltmeyi planlıyor.