arama

Oppo tanınan modeli için değerli bir güncelleme yayınladı!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

OPPO son periyotlarda aygıtlarına güncelleme sunma konusunda hayli süratli davranıyor. Şirket tanınan modellerine beklenen güncellemeleri sunmaya sürat kesmeden devam ediyor. Bugün erken saatlerde, Oppo, Hindistan’da üst seviye Reno 8 Pro 5G akıllı telefonu için yeni Android 13 işletim sistemi tabanlı ColorOS 13 beta güncellemesini yayınlayacağını duyurdu. İşte bilmeniz gereken tüm ayrıntılar.

Oppo tanınan modeli için kıymetli bir güncelleme yayınladı!

Çinli akıllı telefon üreticisi, ColorOS 13 beta güncellemesinin birinci partisini başlatacağını ve şu anda kayıtların açık olduğunu duyurdu. Bilhassa marka, bu güncellemeyi sadece Reno 8 Pro 5G modelinin 5.000 kullanıcısına sunacak. Öbür bir deyişle, büyük güncellemenin beta programı da kademeli olarak başlatılıyor. Beta sürümünün resmi son sürüm olmadığını hatırlatalım, bu nedenle küçük yanılgı problemleri yahut öteki kararsızlık biçimleriyle karşılaşabilirsiniz.

Oppo, bu güncellemeyle ilgili kimi kıymetli ayrıntıları da paylaştı. Bunlardan en değerlisi ise yeni işletim sisteminin “cihazınızı otomatik olarak optimize etmek için birkaç süreç yapacağı”. Bu da aygıtınızın ısınmasına, gecikmesine ve pilin süratli boşalmasına neden olabilir. Güncellemenin akabinde ekranı kapatmanızı ve aygıtınızı bir gece boyunca şarj etmeniz öneriliyor.

Bu nedenle beta ile ilgilenenlerin Reno 8 Pro akıllı telefonlarını güncellemeden evvel akıllı telefonlarının datalarını yedeklemeleri de tavsiye ediliyor. Farklı bir formda, yeni Android 13 işletim sistemini desteklemeyen kimi üçüncü taraf uygulamalar olacak. Bu beta programı bilhassa Hindistan pazarı içindir ve beta için başvuranlar, müracaatın kabul edilmesinden sonraki 3 iş günü içinde güncellemeyi alırlar.