arama

Xiaomi Civi 2 kamera özellikleri ile çığır açacak!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Xiaomi dün Civi 2’yi 27 Eylül’de Çin’de mahallî saatle 2PM’de başlayacak bir aktiflikte tanıtacağını duyurdu. Şirket ayrıyeten lansmandan evvel akıllı telefon hakkında birtakım ayrıntılar da sundu. Bu ayrıntılara nazaran akıllı telefon art tarafında 50MP kamera ile yönetilen üçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Bugün Xiaomi, bize akıllı telefonun ön yüzünü gösterirken Civi 2’nin birincil kamerası hakkında birkaç detay daha açıkladı.

Xiaomi Civi 2 kamera özellikleri ile çığır açacak!

Xiaomi Civi 2, 32MP genişliğinde ve 32MP ultra geniş olmak üzere iki kamera için ortasında hap formunda bir çentik bulunan bir ekrana sahip olacak. Bu, yakın vakitte duyurulan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in Dinamik Adası’nı hatırlatabilir. Xiaomi’nin Civi 2’nin hap formundaki bölümüne misal bir şey yapıp yapmadığı merakla bekleniyor. Bununla birlikte, Civi 2’nin, selfie kameraları için hap biçiminde bir oyuğa sahip birinci Android akıllı telefon olmayacağını belirtmekte yarar var. Daha evvel, Realme X50 Pro da dahil olmak üzere hap biçiminde kesiklere sahip birkaç Android akıllı telefon gördük, yalnızca bunlar merkeze yerleştirilmemişti.

Bununla birlikte Xiaomi, Civi 2’nin birincil kamerasının Xiaomi 12’de daha evvel gördüğümüz 50MP Sony IMX766 sensörünü kullanacağını, lakin Civi 2’deki diyaframın f/1.9 yerine f/1.8 olacağını açıkladı. Çinli marka ayrıyeten, evvelki modele kıyasla Civi 2’nin ana kamerasına ışık girişinin %101,8 arttığını ve fotoğraf çekme suratının %144 arttığını söyledi. Gece fotoğrafı çekme suratı, %246’lık bir artışla daha da etkileyici görünüyor. Xiaomi ayrıyeten Bionic Eyes Atmosferik Portre’den (Çinceden çevrilmiş makine) bahsetti, fakat bu hususta hiçbir şey açıklamadı.

Xiaomi tarafından paylaşılan imajlardan biri, Civi 2’nin Dolby Atmos takviyesiyle geleceğini ve ortalanmış hap halindeki oyuk, kullanıcıların loş şartlarda daha parlak fotoğraflar çekmesine yardımcı olmak için üst çerçevedeki küçük flaş modülleriyle çevreleneceğini ortaya koydu.