arama

Google’dan yeni bir oyun sürprizi daha: The Descent of the Serpent yayınlandı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Google’ın Sanat ve Kültür kısmı, antik Mezoamerika hakkında büyüleyici yeni bir eğitici oyun yayınladı. The Descent of the Serpent isimli oyun şu anda tarayıcınızda yahut Google Arts & Culture iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla oynanabilir durumda.

Descent of the Serpent, oyunun başında oynayan kısa bir görüntü ile gösterilen ufak bir öyküye sahip. Bir müzeyi keşfederken, Dumanlı Aynanın Efendisi Tezcatlipoca tarafından büyük bir eser çalınır ve yaşayan bir heykel, su taşkınlarının dünyayı basmasını önlemek için yapıtta bulunan 20 simgeyi kurtarmak için yardımınızı ister. Doğal olarak siz bu teklifi kabul edersiniz ve heykel sizi vakitte geriye, eski Mezoamerika’ya göndereceğini söyler.

Kökleri Mezoamerikan kültürüne dayanan karakterleriniz için dört sempatik hayvan “kılık değiştirmesinden” birini seçebileceksiniz. İsteğinize nazaran Huitzilopochtli (kurt), Xolotl (köpek), Xbalanque (jaguar) ve Mictlantecuhtli (baykuş) olarak oyunu oynayabilirsiniz.

Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi ile ortak bir çalışma ile yapılan oyun, kolaylaştırılmış bir üstten aşağıya The Legend of Zelda oyunu üzere gözüküyor. Altın para olarak görünen eksik simgeleri toplamak için yemyeşil topraklarda dolaşmanız gerekiyor. Simgelerden birini aldığınızda, oyun, bu simge hakkında biraz tarih bilgisi veriyor ve daha fazlasını öğrenmek isterseniz sizi Google Sanat ve Kültür web sitesindeki bir standa yönlendiriyor.

Descent of the Serpent ile dünyayı keşfederken, dolaşan timsahlar ve size bir şeyler fırlatan maymunlar üzere kolay pürüzlerden de kaçmanız gerekiyor. Oyunun daha kolay zorluğunda, vurulmak sizi kısa bir müddetliğine sersemletiyor. Lakin daha yüksek zorluklarda, belli bir müddetiniz var ve beş sefer vurulmanızın akabinde düzeyin başına geri gönderiliyorsunuz, bu yüzden dikkatli olmanız gerekiyor.

The Descent of the Serpent herkes tarafından oynanabilen ve değişik bir kültür hakkında daha fazla şey öğrenmeyi eğlenceli bir hale getiren keyifli bir oyun olarak Google Sanat ve Kültür kısmının daha evvel de sunduğu eğitici bulmaca ve oyunlarının ortasında yerini alıyor.

etiketlerETİKETLER