arama

GTA 6 Manzaralarını Sızdıran ‘Çocuk’ Tutuklandı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Geçtiğimiz hafta sonu oyun dünyasını alt üst eden GTA 6 manzaralarının sızdırılması, siber dünyada da bir hareketlilik başlattı. Manzaraları sızdıran kişinin daha evvel Uber, Microsoft ve NVIDIA üzere şirketleri hackleyen Lapsus$ hacker kümesinin bir üyesi olduğu öne sürülürken, bugün yeni bir gelişme yaşandı.

Londra polisi, kelam konusu hack kümesine mensup olduğuna inanılan 17 yaşındaki gencin yakalandığını duyurdu. Şu anda göz altında bulunduğu belirtilen genç ve gencin tutuklanması hakkında ayrıntılı bir bilgi paylaşılmadı. Soruşturmanın sürdüğü biliniyor.

Gerçek sorumlunun bu genç olup olmadığı hala bilinmiyor:

Kolluk kuvvetleri, çocuğun nitekim de GTA 6 sızıntılarından sorumlu olup olmadığı konusunda bir bilgilendirmede bulunmadı. Bununla birlikte gencin, Lapsus$ kümesinin önderi olup olmadığı hakkında da bir bilgi bulunmuyor. Öte yandan kümeye mensup olduğundan şüphelenilen kimi gençler geçtiğimiz mart ayında da yakalanmıştı.

Londra polisi, rakip hackerlardan elde edilen bilgilerle yaşları 16- 21 ortasında değişen toplam 7 genci tutuklamıştı. 16 yaşındaki gencin nitekim de önder olup olmadığı bilgisi paylaşılmamıştı. Kümenin başkanı olduğuna inanılan gencin ise otistik olduğu ve Londra’da özel bir okulda eğitim gördüğü bilgileri paylaşılmıştı.

Lapsus$ kümesi, daha evvel Microsoft, NVIDIA, Samsung, Cisco, Ubisoft, Globant ve T-Mobile üzere şirketlerin hacklenmesinden sorumluydu.

etiketlerETİKETLER